קסטרו: School Collection

בחודש אוגוסט נרשמו קמפיינים של מספר רשתות אופנה לקולקציית חזרה לבית הספר הכוללת גם את הדפסת לוגו בית הספר על החולצות. השקת הקולקציה של קסטרו בלטה מעל כולן בפעילות משותפת בפרסום (השקעה ריאלית של 2 מיליון ₪, עפ"י נתוני יפעת בקרת פרסום), ביחסי ציבור (מעל 20 אייטמים באתרי הלייף סטייל ובמגזיני הנוער) ופעילות מרשימה בפייסבוק, ביו-טיוב ובאינסטגרם, כאשר באחרונה קראה קסטרו לגולשים הצעירים להעלות תמונות שלהם בפרצופים מצחיקים כדי לזכות בבגדים מהקולקציה.

הקמפיין זכה ל-80% אהדה, אולם חלק מהגולשים טענו כי השימוש בפרצופים ילדותי ופרובוקטיבי. קו זה הובל ע"י מוביל הדעה ביוטיוב גיא פודוליץ' (GuyTV), שהקדיש סרטון לקמפיין תחת הכותרת "הפרסומת המטרידה ביותר שראיתי".  הסרטון הגביר את החשיפה הכוללת לקמפיין, אך הקטין את אחוז האהדה. במקביל נרשמו עשרות שיחות על הקולקציה עצמה, בעיקר פוסטים של צעירים שמדדו או רכשו אותה ללא ביקורת או אהדה לאיכות, למחיר או לאלמנטים נוספים.


YOLO: מועדון הלבבות השבורים

קמפיין YOLO יצר חשיפה מעניינת: מחד הקמפיין רשם נוכחות גבוהה ברשת עם קמפיין דיגיטל בהשקעה ריאלית של כמיליון ₪ לצד סרטון ויראלי עם מאות אלפי צפיות ומעל 700 תגובות ושיחות. מאידך כמעט כל השיח עסק בנושאים שבהם עסק הקמפיין (רווקות, לב שבור וכיו"ב) והמותג YOLO עצמו אוזכר בעשרות שיחות בלבד. מעט השיח שכן עסק בפרסומת או במותג רשם חשיפה גבוהה של מעל 95% אהדה, וגם הגולשים שזכו לשתף את רווקותם זכו לאלפי לייקים.


קמפיין הגיוס של משטרת ישראל

בתקופה בה משטרת ישראל זוכה לרוב לביקורת מהגולשים, קמפיין הגיוס של המשטרה זכה ליותר מ-85% אהדה: הקמפיין שילב בין פרסום גבוה (השקעה ריאלית של 3 מיליון ₪ בטלוויזיה ובדיגיטל) ופעילות דיגיטל מרשימה: דף הפייסבוק של לשכת הגיוס של משטרת ישראל תמך בקמפיין הפרסומי באמצעות סרטונים וויראליים, תמונות, ומענה למאות שאלות של הגולשים. התוצאה התבטאה בשיח של 1,000 פוסטים על גיוס למשטרת ישראל, הכוללים שאלות קונקרטיות ובקשות להצטרף ליחידות המשטרה השונות.


אתגר הקיץ של ספרייט

גם ספרייט בחרו בקמפיין דיגיטלי צעיר וקליל, בו מככבת חבורת "בערך" המוכרת לבני הנוער מסרטוני רשת רבים. הקמפיין כלל השקעה בפרסום ריאלי של כ-500 אלף ₪, לצד סרטונים בפייסבוק וביו-טיוב ופעילות פייסבוק שקראה לגולשים להשתתף בשיח. בזכות הקמפיין נרשמו 350 שיחות שזכו הן לאחוז אהדה גבוה (מעל 95%) והן לשיח גבוה על המותג עצמו (מעל 60% מהשיחות).


הבית החכם של בזק

קמפיין הבית החכם של בזק בכיכובם של שלושה פרזנטורים חזקים (גידי גוב, קרין גורן, והסטנדאפיסטית ומובילת הרשת תום יער – המגלמת את ליאורה סספרטס) זכה לחשיפה גבוהה הן בטלוויזיה (השקעה בפרסום ריאלי של מיליון ₪) והן בדיגיטל – באמצעות פרסום הסרטונים וטיפים של "בית חכם" שפורסמו בדף הפייסבוק של בזק. הקמפיין זכה לאהדה גבוהה (מעל 90%) ולשיח גבוה על אפליקציית הבית החכם, המחיר שלה והשימושים הרבים בה.


 

לדברי רביב טל, מנכ"ל  Vigo, שלושה אלמנטים משותפים לקמפיינים המובילים של חודש אוגוסט: הראשון הוא שעל אף השוני הרב שבין הקמפיינים כולם פונים לקהל צעיר בעיקר בגילאי 15-30 באמצעות תוכן קליל ושפה צעירה. השני הוא שכל הקמפיינים המובילים ביצעו עבודה משולבת מול מספר אמצעי מדיה במקביל, והשלישי הוא שמרבית הקמפיינים עודדו תגובות ושיח באמצעות הדיגיטל. האלמנט האחרון חשוב במיוחד שכן השיח יצר חשיפה באמצעות מעגלי חברים נרחבים וללא צורך בשימוש רק בסרטון או בפעילות וויראלית אחרת.