קווי לילה: צאו לבלות

קמפיין קווי לילה נערך כולו ברשת האינסטגרם: צעירים התבקשו להעלות תמונות שלהם ביחד עם הכיתוב #צאולבלות, וכדי לעודד השתתפות הועלו תמונות תואמות על ידי עשרות משפיעני רשת. עפ"י נתוני המחקר של BeaverQ, זכה הקמפיין ל-1,100 פוסטים באינסטגרם בלבד (ועוד 400 שיחות ברשתות האחרות), שהובילו ל-120,000 לייקים ולעלייה של 2,000 עוקבים בדף הפייסבוק של קווי לילה. הקמפיין לווה גם במהלך פרסום קטן, שמומן בעיקר על ידי החברות "דן" ו"אגד", אך עיקר הפעילות הייתה דיגיטלית.

ניתוח איכותני של השיח מראה שמרבית הצעירים לא העידו על עצמם כי הם שוקלים או משתמשים בפתרון של קווי לילה, אלא פשוט שיתפו את המסר של הקמפין לצאת לבלות. במובן הזה אפשר לראות כי השימוש באינסטגרם הפך את קהל היעד למדיה עצמה, כאשר אלפי צעירים הפכו בעצמם לפרסומת והעבירו אותה הלאה מבלי לדון באיכותה או בפרמטרים חשובים כגון מחיר, נוחות השימוש, הקירבה ועוד. בזכות זה זכה הקמפיין לסנטימנט חיובי מאוד (למעלה מ-95% אהדה) וכמעט לא נרשמה ברשת ביקורת.

חברים יקרים! תודה וכל הכבוד לכל מי שהשתתף בפעילות שלנו! ???? ?והזוכים בכרטיס זוגי להופעה של סיה ?: @yoseffnissim @edenb10 @hilaaaaaaaaaaa @ronirk ניפגש בפעילות הבאה ??? ועד אז.. #צאולבלות !! ??? ?? יצאתם לבלות? מוזמנים להמשיך לתייג אותנו והתמונות הטובות ביותר יתפרסמו בעמוד ????

A photo posted by קווי לילה (@kavlayla) on


פריגת: פלאפל ענבים

גם קמפיין פלאפל ענבים הצליח לחדור בעיקר לקהל היעד הצעיר. הקמפיין זכה לפריסה מרשימה בערוצי הטלוויזיה (על פי נתוני בקרת פרסום, ההשקעה הריאלית בקמפיין עומדת על יותר מ-3 מיליון ש"ח בחודש יולי), אך למרות זאת עיקר השיח עליו היה בקרב צעירים ובני נוער, בפייסבוק ובאינסטגרם.

מרבית המשתפים של הקמפיין פירגנו הן לפרזנטור (שלום מיכאלשווילי) והן לביצוע המשעשע והעממי (למעלה מ-85% אהדה), אך בעקבות הקמפיין כמעט ולא נרשמה עלייה בהיקף השיח על פריגת כמותג משקאות. הקמפיין כן הצליח להחדיר לתודעה את החיבור בין "פלאפל" ל"מיץ ענבים" ומעניין לראות בעוד מספר חודשים האם החיבור עדיין קיים בקרב קהל היעד.


סופר-פארם: ביוטי סיטי

אירוע הביוטי סיטי זכה לקמפיין משולב בכל הפלטפורמות – פרסום, יחסי ציבור, תוכן שיווקי ופעילות מדיה חברתית – שברובן עיקר ההשקעה הייתה באינטרנט. 1,200 גולשות העלו תכנים על ומהאירוע לערוצי מדיה חברתית מגוונים (אינסטגרם, פייסבוק, יוטיוב, טוויטר) והעלו את המודעות אליו לחשיפה של יותר מ-750 אלף גולשים נוספים.

הקמפיין נשען על חשיפה מגוונת מאד: בערוצי הפרסום ניתן מידע כללי על האירוע, בערוצי יחסי הציבור (אתרי האינטרנט וערוצי הטלוויזיה המובילים) עסקו בתצוגות האופנה וברכילות אודות הקמפיין וברשת נרשמו המלצות על שירותים ומוצרים. עיקר השיח ברשת היה חיובי (מעל 90% אהדה) ונרשם ע"י נשים שביקרו וחוו את האירוע.


מזגני טורנדו

בשונה מהקמפיינים לעיל, קמפיין הקיץ של טורנדו נשען בעיקר על השקעה פרסומית אדירה של 5 מיליון ₪ (במונחים ריאליים) במספר גרסאות שונות ואף בסוגי מזגנים שונים. הפרסום האינטנסיבי עודד עלייה של כמעט פי 5 בשיח על מזגני טורנדו בהשוואה לחודש הקודם. השיח הובל הן ע"י משתמשים מתעניינים והן ע"י עשרות חנויות חשמל שהציעו את המזגנים במבצעים והנחות. עם זאת, רק שני שליש מהחשיפה נרשמה כאוהדת למותג – בפוסטים רבים נרשמו ביקורות על איכות ושירות החברה, דווקא בגלל הפרסום הגבוה.


אסם: ביסלי Extreme

קמפיין ביסלי אקסטרים זכה להצלחה בזכות מעורבותו של הסטנדאפיסט ומוביל הרשת גדי וילצ'רסקי. לוילצ'רסקי מעל 200 אלף אוהדים בדף הפייסבוק, וכל רעיון שהוא מקדם זוכה לחשיפה נרחבת. גם סרטון הביסלי זכה להיקף שיא של צפיות ברשת, ובחלק מהתגובות אף התעורר דיון על הטעם החדש ואיכויותיו.


רביב טל, מנכ"ל Vigo: הקמפיינים המובילים החודש מראים לנו את השימוש הגובר של מותגים באינסטגרם ואת הכוח העצום שלה: למעלה ממיליון וחצי משתמשים בישראל, רובם צעירים מתחת לגיל 25, שעוקבים אחרי משפיענים ומשפיעניות בגילם, המוכרים אך ורק בין כותלי הרשת. בתקופת החופש הגדול היה זה הימור בטוח הן עבור "קווי לילה" שהתבססו כמעט לחלוטין על הרשת החברתית והן עבור "פריגת" ו"סופר-פארם" ששילבו את האינסטגרם כחלק מתמהיל השיווק הכולל שלהן.