תנובה: ג'וזי ואלכס מסבירים כמה היולו גנאש קטן ועוצמתי

הקידום של יולו גנאש התחלק בין שני סרטונים: הראשון שודר בטלוויזיה בהשקעה ריאלית של 900 אלף ש"ח (על פי נתוני יפעת בקרת פרסום), והשני שותף באמצעות דף הפייסבוק של יולו ברשת. שני הסרטונים זכו לחשיפה של כ-900 אלף צופים, אולם הסרטון ברשת הצליח לגרוף אינטרקציות גבוהות יותר באופן משמעותי: כוכבי הריאליטי ג'וזי ואלכס זכו ליותר מ-8,000 לייקים, מאות שיתופים וקרוב ל-1,200 תגובות (900 מהן בדף הפייסבוק של יולו). מעל ל-95% מהתגובות לקמפיין היו אוהדות והתייחסו לשני הכוכבים ("מהממים", "הורסים", "כיף לשמוע אותם" וכיו"ב). צוות יולו המפעיל את העמוד הגיב במהירות כמעט לכל המגיבים ויצר תחושה של מענה ואינטראקטיביות.


תנובה: יופלה אקסטה פרי, אקסטרה טעם, אקסטרה פינוק

גם הקמפיין של יופלה הורכב מסרטון טלוויזיוני (השקעה ריאלית של 1.4 מיליון ש"ח, על פי נתוני יפעת בקרת פרסום) ומסרטון מקורי ברשת ("לא בטוחים מה ראינו הרגע") שזכה למדדים גבוהים: 10,000 אינטראקציות, 700 שיתופים ו-600 שיחות. ראוי לציין כי כמעט כל התגובות לקמפיין היו חיוביות, והביעו התפעלות/השתאות רבה. עם זאת, מרביתן עסקו בסרטון המקורי ובטכניקת הצילום/עריכה, וכמעט אף אחד מהן לא הזכירה את "יופלה" או את מסרי הקמפיין.


שטראוס (ספלנדיד): המכונה שמבדילה בין הגדולים לילדים

במקביל לסרטון הפרסומת "שתגדל תבין" ששודר בטלוויזיה (השקעה ריאלית של 1.4 מיליון ש"ח, על פי נתוני יפעת בקרת פרסום), הפיקה שטראוס פעילות במתחם קניות של מכונה שמבדילה בין מבוגרים לילדים באמצעות שאלות טריוויה, ומזכה את המבוגרים בשוקולד ספלנדיד. עצם הצבת המכונה במרחב הציבורי העלתה את השיח ברשת על המותג, אליו התווסף אח"כ גם סרטון סיכום שהועלה בפייסבוק (800 אלף צפיות) וביו-טיוב. 80% מהתגובות למכונה היו חיוביות והתפעלו מהמקוריות ומהיכולת להבדיל בין מבוגרים לילדים. רבים גם הוסיפו שאלות נוסטלגיות משלהם. יחד עם זאת, נרשמו גם תגובות ביקורתיות כנגד המוצר בעיקר בהקשר של טעם, חוסר העדפה לשוקולד מריר ושהמוצר מיושן.


פריגת: מיקס הדרים

לאחר הצלחת הקמפיין הקודם של פריגת ("פלאפל ענבים") ברשת, פנתה גם הפעם החברה לפרסום שאינו כולל השקעה בטלוויזיה ובכך הצליחה לשמור על הוצאה נמוכה (300 אלף ₪ במונחים ריאליים בלבד), שהושקעה ברובה בדיגיטל. סרטון הפרסומת המשעשע גרר בעיקר תגובות בנכסים הדיגיטליים של פריגת (פייסבוק, יו-טיוב ואינסטגרם): 95% מהתגובות היו  חיוביות והתמקדו בפרזנטור ובהומור וכמעט לא במיץ החדש.


סלטי צבר: 40% טחינה גולמית

סלטי צבר העלו סרטון פרסומת בטלוויזיה (השקעה ריאלית של 2 מיליון ש"ח) וברשת, בכיכובה של כוכבת הרשת שפיטה. התגובות לסרטון היו מעורבות: כמחצית מהגולשים טוענים שהזמרת היא מעצבנת והחצי האחר טוען שהיא מעולה. יחד עם זאת, מעל 90% מהתגובות התייחסו לזמרת ולא לסלטי צבר, והמסר של "40% טחינה גולמית" אוזכר בפוסטים בודדים בלבד.


לדברי רביב טל, מנכ"ל  Vigo:

החודש כנראה היינו רעבים, שכן לראשונה חמש הפרסומות המדוברות קשורות למוצרי מזון. חמשת הקמפיינים היו יצירתיים ומקוריים, והציגו שימוש בסרטונים, בסלבריטאי רשת מוכרים (דוגמת כוכבי הריאליטי ג'וזי ואלכס, הזמרת שפיטה ועוד) ובקריאטיב שונה ברובו מהקמפיין הפרסומי ששודר במקביל בטלוויזיה. באופן מפתיע, אף אחת מהפרסומות לא עוררה שיח על מוצרי המזון (רעב, טעמים, בריאות, מחיר וכיו"ב) אלא על הפרסומות עצמן, גם בקרב הברנז'ה וגם בקרב הקהל הרחב. זהו בהחלט עידן חדש של קמפיינים שמעוררים שיח נרחב על הקמפיין עצמו ובכלל לא עוסקים במוצר, גם כשמדובר במוצר שימושי יומיומי כמו מזון.