סודה סטרים: Shame or Glory

בחודש אפריל השיקה סודה סטרים את קמפיין "Heavy Bubbles", בכיכובו של ה"הר" מ"משחקי הכס". הקמפיין זכה לחשיפה של עשרות מיליוני גולשים ברחבי העולם וסיפק לחברה תדמית הומוריסטית וחדשנית. שחזור ההצלחה באמצעות עלילה משעשעת נוספת ובכיכובן של דמויות נוספות מ"משחקי הכס" הצליחה גם היא: הקמפיין – שהושקעו בו פחות מ-300 אלף ₪ במונחים ריאלים, זכה ליותר ממיליון צפיות בישראל בלבד, קטעים ממנו שודרו ברוב אמצעי התקשורת המערכתיים, והוא עדיין צובר חשיפה בזירות הבינלאומיות. במקביל לחשיפה הגבוהה, זוכה הקמפיין גם לאהדה עם יותר מ-95% פרגון בארץ ובחו"ל. חלק מהאהדה נרשמת לזכות עלילת הקמפיין, אולם חלק ניכר גם למסריו שקוראים להפסיק להשתמש בבקבוקי פלסטיק מזהמים.


קולון: שימי תבורי עושה כביסה

בסוף חודש נובמבר נחרדה הרשת לגלות סרטון לפיו שימי תבורי עזב את יהודית באומן בגלל ויכוח על כביסה. הסרטון יצא בסמוך לשיר אהבה של תבורי לבאומן, ואלפי גולשים הביעו דאגה אותנטית לזוג מבלי להבין שמדובר בפרסומת מסחרית. סרטון "איפה שימי" זכה במצטבר ל-750 אלף צפיות, 5,000 לייקים ו-3,000 שיתופים, כאשר למעלה מ-1,500 גולשים המשיכו להשתמש בביטוי "איפה שימי". לאחר יומיים נחשף סרטון התשובה, שזכה לוויראליות נמוכה יותר של 200 אלף צפיות בלבד. במקביל נחשף גם סרטון פרסומת רשמי של קולון סטריפים, שעסק גם בקלות שבה גבר יכול לעשות כביסה. על פי נתוני יפעת בקרת פרסום, הסרטון הטלוויזיוני עלה בהשקעה ריאלית של 1.2 מיליון ש"ח.

סך הכל זכה הקמפיין לשיח גבוה מאוד ובתוכו גם המותג "קולון" זכה להיקף חשיפה כפול מבחודש ממוצע. עם זאת, ניתוח איכותני של הקמפיין הראה אחוז אהדה נמוך יחסית של 80% בלבד – בשל תרעומות של גולשות רבות על השוביניסטיות שחרוטה בקמפיין.


ההסתדרות החדשה: ביחד בשבילך

בחודשים האחרונים מבצעת ההסתדרות פעילות מרשימה הן בזירה המערכתית (החודש הושקעו בקמפיין 400 אלף ₪ במונחים ראליים) ובעיקר בזירה הדיגיטלית: באמצעות דף פייסבוק מושקע ומעודכן ומענה מהיר ברשתות החברתיות. במסגרת הקמפיין, החודש הועלו לדף שני סרטונים שהגיעו לשיעורי צפייה מרשימים של 460 ו-750 אלף צפיות ומאות תגובות לכל סרטון. בזכות הקמפיין עלה החודש היקף השיח על תנאי עובדים מ-800 ל-2000 שיחות, שברובן נרשמת פעילות ומענה מטעם ההסתדרות. סך הכל זוכה ההסתדרות לשיעורי אהדה של 70%, כאשר פה ושם מועברות ביקורות על ההתנהלות, אופי הטיפול והאינטרסים הסמויים של הגוף.


יד 2: יד חזקה לישראל

במחצית נובמבר נפתח בפייסבוק עמוד לתנועת "יד חזקה לישראל", שהעלה תכנים וסרטונים פוליטיים עוצמתיים וגרר שיח רב מימין ומשמאל. עד כה נרשמו לעמוד כ-1,700 עוקבים וכל פוסט זכה בממוצע למאות שיתופים ולחשיפה של עשרות אלפי גולשים. בתחילת דצמבר נחשף כי מאחורי העמוד עומדת חברת "יד 2" שהשתמשה במסר "יד חזקה לישראל" כדי להראות את כוח הקנייה הרב שבאתר. חשיפת הקמפיין, שלוותה בהשקעה של כ-500 אלף ש"ח במדיה המערכתית, זכתה ל-93% אהדה מצד הגולשים, אולם מרביתם כמעט ולא עסקו בתכנים של "יד 2".


ויסוצקי ירוק

קמפיין רחב היקף שהצליח לשלב בין פרסום נרחב במדיה המערכתית (לפי נתוני יפעת בקרת פרסום מדובר בהשקעה של 1.8 מיליון ש"ח) והרשת. עם זאת, בשונה מקמפיינים אחרים אשר מסתמכים ברשת בעיקר על סרטון ויראלי, ויסוצקי הפעילו מעל 200 גולשים – ביניהם גם משפיענים ומובילי דעה דוגמת שלי גפני, שיר מורנו ואחרים – אשר שינו את תמונת הפרופיל שלהם לפנים שמצויר עליהן ה-"W" הירוק. בנוסף לקמפיין המשפיענים התעורר שיח נרחב על המסר של החלפת קפה בתה ירוק והמשמעויות הבריאותיות שלו. סך הכל נרשמו 90% אהדה לקמפיין בקרב הגולשים.


לדברי רביב טל, מנכ"ל  Vigo:

בשונה מחודשים אחרים בהם ממוצע החשיפה עומד על כ-300 אלף גולשים, בחודש נובמבר זכו תשעה קמפיינים לחשיפה של יותר מחצי מיליון גולשים. החודש בולטים במיוחד קמפיינים פורצי דרך של משרדי פרסום קטנים שהצליחו לעורר שיח על הקמפיין ומסריו: הקמפיין של "סודה סטרים" עם כוכבי "משחקי הכס", הסרטון של "איפה שימי" שזכה להיקף שיא של 6,000 שיחות ברשת, דף הפייסבוק המסתורי "יד חזקה לישראל" שצבר מאות ויכוחים פוליטיים עוד לפני שנחשף כי "יד 2" עומדים מאחוריו, קמפיין המשפיענים של ויסוצקי ועוד.