רויאלטי: ריטה מתחפשת למוכרת

הקמפיין של רשת רויאלטי זכה לוויראליות גבוהה שלא נראתה כמותה ברשת מאז החלה המדידה: למעלה מ-2.7 מיליון צפיות בסרטון הפייסבוק, 50 אלף לייקים ותגובות ו-9,000 שיתופים, היקף גבוה במיוחד גם כאשר מדובר בסרטון שקודם בתשלום. זאת לצד השקעה נמוכה בפרסום, שעומדת – עפ"י נתוני יפעת בקרת פרסום – על פחות מ-מאה אלף ₪ במונחים ריאלים.

הקמפיין זכה ל-95% אהדה – הן כסרטון מתיחות הומוריסטי, הן בתגובות רגשיות לריטה עצמה והן בתגובות חמות על רויאלטי ועל קולקציית התכשיטים. בין המשתפים נמנו אתרי תוכן ומובילי דעה ברשת שפרסמו את הקמפיין ביחד עם תגובה מחמיאה. צוות הדיגיטל של רויאלטי הקפיד לענות בזמן סביר לכל אחת מהפניות בדף הפייסבוק בעקבות הקמפיין והגביר את שיעור האהדה למותג.


מילקי: מי צריך את זה?

הסרטון השני של רועי כפרי למילקי רכב על גל ההצלחה של הסרטון הראשון וזכה הן להיקף צפיות והן לכמות שיחות גבוהה, בעיקר בקרב הברנז'ה התקשורתית והצרכנית. הקמפיין זכה ל-85% אהדה, מעט הביקורת הייתה על חוסר ההבנה של מה הקמפיין משווק, ואילו האהדה כוונה לכתיבה, הבימוי והמשחק של הקמפיין עצמו, כאשר השיח על המוצר "מילקי" היה שולי. עפ"י נתוני יפעת בקרת פרסום הקמפיין לווה בהשקעה ריאלית של 1.5 מיליון ש"ח בפרסום באמצעי המדיה המסורתיים.


Buy Me: מתנות לחגים

פרסום "אברהם" הצליחו להכניס את מותג "BuyMe" למרכז התודעה הציבורית בזכות שילובו של השחקן ג'רמי פיבן (ארי גולד מ"הפמלייה") בקמפיין שזכה לצפיות רבות וגם להיקף שיחה גבוה. עם זאת הגולשים התחלקו לשניים: שני שליש אהבו את הקמפיין והתחברו לדמות, ואילו שלוש מהגולשים, רובם כאלו שלא צפו בסדרת הטלוויזיה, העבירו ביקורת על השפה הגסה והוולגרית והקשר שלה למתנות לחג. זהו היקף ביקורת גבוה יחסית לקמפיין, שכנראה מנע היקף חשיפה גבוה בהרבה. סך ההשקעה הריאלית בקמפיין עמדה על 150 אלף ₪.


מזרחי טפחות: הגן הדיגיטלי הראשון

קמפיין "הגן הדיגיטלי" זכה לשני גלי חשיפה: בפעם הראשונה בחודש אוגוסט כאשר נחשף הסרטון של "הגן הדיגיטלי הראשון" ועורר תגובות זועמות של הורים כנגד הפרויקט, ובפעם השנייה בתחילת ספטמבר כאשר הובהר כי בנק מזרחי עומד מאחורי הקמפיין תחת הסיסמא "אין תחליף לאנושיות". המהלך המקורי של הבנק זכה ליותר מ-90% אהדה ברשת, והצליח לגעת באופן מדויק בקהל ההורים הצעירים. יש לציין כי היקף השיח הכולל של הקמפיין היה נמוך יחסית וכי ניתן היה לעורר את הויכוח יותר ובכך להעצים את החשיפה. סה"כ הושקעו בקמפיין הטלוויזיוני 1.5 מיליון ₪ במונחים ריאלים.


נספרסו: Citiz

הקמפיין הפרסומי של נספרסו, שלווה בהקמת מתחם שיווקי בשדרות רוטשילד בתל אביב, זכה לשיח גבוה ברשת, בעיקר של מתעניינים מי עומד מאחורי מתחם לונדון בשדרה ומאות תמונות של מבקרים. דווקא מותג נספרסו אוזכר באופן אגבי יותר בשיח, בחלקו הרחב (כשליש מהשיח) בביקורתיות על הפקעת השטח הציבורי, הפסולת שהושארה בשדרה ועוד. עפ"י נתוני יפעת בקרת פרסום מדובר בקמפיין היקר ביותר בחודש ספטמבר, בהשקעה ריאלית של 5 מיליון ₪.


לדברי רביב טל, מנכ"ל Vigo, חודש ספטמבר מראה לנו כי מותגים בוחרים להשקיע פחות בקמפיינים טלוויזיונים עתירי תקציב ויותר ברעיונות ובאישים שמעוררים שיחה בקרב הציבור: שלושה מתוך הקמפיינים זכו ליותר מ-1,000 שיחות ברשת שהחלו בקמפיינים עצמם אך התגלגלו לשיח על איכותו של המוצר. בסך הכל מדובר בחודש מוביל שבו כל הקמפיינים זכו לחשיפת שיא בקרב יותר מחצי מיליון גולשים.