מילקי: בא להנמיך

הסרטון השלישי של רועי כפרי למותג מילקי זכה לחשיפה גבוהה: כמעט חצי מיליון צפיות, 15 אלף לייקים ואלפי שיתופים, כולם מדף הפייסבוק הפרטי של כפרי (פוסטים מדפים פרטיים אינם ניתנים לקידום ממומן – כך שכל החשיפה היא אורגנית). שיח רחב היקף התנהל במקביל בשני קהלי יעד -  3,000 שיחות של צעירים ובני נוער ו-1,000 שיחות של הקהילה הברנז'אית: למעלה מ-90% מבני הנוער אהבו את הקמפיין אך התייחסו בעיקר לרועי כפרי ורק בודדים למותג. הקהילה הברנז'אית התייחסה דווקא למותג אך התחלקה בין 60% שאהבו את הקמפיין ו-40% שביקרו אותו על הומור נמוך, נוכחות נמוכה של המותג ועל כך שהסרטונים הקודמים היו טובים יותר. לצד הסרטון נרשם היקף פרסום נמוך במיוחד בדיגיטל של כמאה אלף ₪ במונחים ריאליים (עפ"י נתוני יפעת בקרת פרסום).


תנובה: בעוד רגע יתחשק לכם טוסט גבינת עמק

אחרי שני קמפיינים מעוררי שיח בחודש הקודם (יופלה ויולו), הצליחה תנובה להיכנס שוב למדד בזכות מהלך משולב בפרסום, בדיגיטל ובקידום המכירות שעוררו ביחד שיח נרחב: הקמפיין לגבינת עמק כלל סרטון פרסומת טלוויזיוני (בהשקעה ריאלית של 2 מיליון ₪), סרטון רשת בכיכובו של סמיון גרפמן ופעילות בתחנת הרכבת בעזריאלי. הסרטון הוויראלי זכה להיקף צפיות נרחב (מעל 850 אלף) אך לשיח מעורב: 75% מ-500 התגובות לסרטון היו אוהדות, אך 25% טענו כי סמיון הפך למסחרי וכי גבינת עמק אינה טעימה. נציגי "תנובה" כמעט ולא ענו לתגובות אלה בדף הפייסבוק של החברה. מנגד, הפעילות ברכבת הובילה ליותר מ-1,000 שיחות, שכללו תמונות, סרטונים ואף סרטוני לייב שצולמו ע"י הציבור, ובהם יותר מ-95% אהדה הן על הפעילות והן על המותג עצמו.


סמסונג: Galaxy A – More than you need

גם סמסונג השכילו לשלב בין סרטון פרסומת בטלוויזיה (בהשקעה ריאלית של 2 מיליון ₪) לבין סדרה של סרטוני רשת בכיכובם של דון לני גבאי, טל רביבו, צביקה הדר, שחר צוברי, שיר אלמליח ואחרים – שהגיעו להיקף חשיפה משתנה של בין 200 ל-600 אלף צופים לכל סרטון ול-1,000 תגובות ושיחות סך הכל. בשונה ממותגים אחרים בהם עיקר השיח עוסק בקמפיין הפרסום, סמסונג נהנתה משיח רב על תכונות ואיכויות המכשיר עצמו: 60% מהגולשים שיבחו את המכשיר והחברה ואילו 30% ביקרו אותו או הצביעו על חסרונותיו (10% מהגולשים שאלו שאלות ולא הביעו עמדה ברורה בעד או נגד).

יש לציין כי במקביל להשקת הגלקסי, השקיעה החודש סמסונג בקידום החסות שלה למרתון ת"א, בעיקר באמצעות השקת ה"סמסונג גיימינג" המאפשר לרצים לשחק ולתרום לקהילה. החסות קיבלה ביטוי בסרטונים ובפעילות בדף הפייסבוק של סמסונג, אך דווקא בשיח הגולשים אזכורי המרתון נשארו ללא ביטוי לסמסונג, והקמפיין כולו זכה לשיח נמוך.


הוט: משהו טוב קורה בשירות

כבר תקופה ארוכה שהוט משקיעה בקמפיינים הן בתחום התוכן והן בתחום השירות, ורובם מגיעים לחמישייה השנייה במדד המדוברות. החודש הצליחה הוט להתברג לחמישייה המובילה בזכות סרטון ויראלי נוסף של זינה מ"אנחנו במפה" (שלום מיכאלשווילי) שהופץ גם בטלוויזיה (השקעה ריאלית של 2 מיליון ₪) וגם ברשתות החברתיות (מעל 900 אלף צפיות ו-1,300 שיחות). התגובות לקמפיין מעורבות: חצי מהשיח ממשיך לבקר את התנהלות השירות של הוט ולהתלונן על תקלות ספציפיות. הוט מקפידים לענות למרבית הפניות וליצור תחושה של טיפול מהיר ואיכותי. יחד עם זאת החברה רושמת עלייה בהיקף הגולשים שכותבים מיוזמתם על שיפור בשירות, פוסטים שמחזקים משמעותית את הקמפיין עצמו.


סטודיו C: רק נשים

הקמפיין של סטודיו C זכה אמנם לוויראליות נמוכה (200 אלף צפיות בסרטונים לצד השקעה ריאלית של 100 אלף ₪ בלבד בפרסום), אך הצליח לעורר שיח רב של הגולשים עם 2,500 שיחות כאשר 80% מהשיח ביקורתי: הקמפיין, שמציג קומיקאי מחופש לאישה שלא מורשה להיכנס לסטודיו, עורר את זעמם של הטרנסג'נדרים והקהילה הלהט"בית כולה. גורמים רבים העבירו ביקורת נגד הקמפיין, ביניהם במות עתירות עוקבים דוגמת עורכות "המקום הכי חם בגיהנום", מושיק גלאמין והאגודה למען הלהט"ב. הזעם הפך לנקיטת מעשים דוגמת רכישת מילים בגוגל Adwords כדי להטריל את משרד הפרסום ולפגוע בסטודיו C, איום במכתב רשמי מעורך דין ואף פתיחת דף לחרם צרכנית על הסטודיו אליו הצטרפו 300 גולשים. מנגד נרשמו תגובות המגנות על הקמפיין ומבקרות את הקהילה בהגזמה. סטודיו C הגיבו בתגובת הבהרה כי לא היתה כוונה לפגוע אך לא הסירו את הסרטונים.


לדברי רביב טל, מנכ"ל  Vigo:

קיימת מגמת עלייה בחודשים האחרונים בקמפיינים מעוררי שיח, וכפועל יוצא – גם בהיקף הגולשים שנחשפים אליהם. יחד עם זאת, מגוון הקמפיינים המובילים מראים לנו כי קיימות דרכים רבות לעורר שיח: באמצעות קמפיין סאטירי ("בא להנמיך" בהובלתו של רועי כפרי), באמצעות מובילי רשת (סמיון גרפמן ב"עמק", או המשפיענים ב"גלקסי") או באמצעות לחיצה על נקודות רגישות בציבור (השיח שהתעורר בקהילה הלהט"בית סביב הקמפיין של סטודיו C).